Aktualności

POSTĘP PRAC NA BUDOWACH W LISTOPADZIE

Poniżej prezentujemy wykaz postępów prac budowlanych w listopadzie wszystkich inwestycjach prowadzonych przez JHM DEVELOPMENT S.A.:

Poniżej prezentujemy wykaz postępów prac budowlanych w listopadzie wszystkich inwestycjach prowadzonych przez JHM DEVELOPMENT S.A.:

więcej >>

Stan realizacji inwestycji w październiku.

więcej >>

Ostatnie miejsca postojowe w hali garażowej przy KOPERNIKA 15A w sprzedaży!

JHM DEVELOPMENT S.A.  posiada w ofercie sprzedaży ostatnie miejsca postojowe w hali garażowej w budynku przy ul. Kopernika 15A. Aby stać się właścicielem miejsca w ...

JHM DEVELOPMENT S.A.  posiada w ofercie sprzedaży ostatnie miejsca postojowe w hali garażowej w budynku przy ul. Kopernika 15A. Aby stać się właścicielem miejsca w garażu podziemnym nie trzeba być właścicielem mieszkania w tym bloku.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 603 755 423

więcej >>

Podsumowanie września w działalności JHM DEVELOPMENT S.A.

We wrześniu JHM DEVELOPMENT S.A. uruchomiła przedsprzedaż II etapu osiedla w Katowicach i skupiła się na promocji II etapu Osiedla Twoja Dolina podczas Śląskich Targów ...

We wrześniu JHM DEVELOPMENT S.A. uruchomiła przedsprzedaż II etapu osiedla w Katowicach i skupiła się na promocji II etapu Osiedla Twoja Dolina podczas Śląskich Targów Nieruchomości dniach 8-9 września br.  Stoisko targowe cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Podczas Targów podpisano pierwsze umowy rezerwacyjne na sprzedaż mieszkań budowanych w II etapie tej inwestycji.

Kolejną okazją do promocji inwestycji było Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. W dniach 15-16 września miasto będące siedzibą spółki odwiedziło ponad 250 tys. gości. W tym czasie na stoisku wystawienniczym JHM DEVELOPMENT promowano Apartamenty Zakopiańskie w Zakopanem oraz Apartamenty Reymonta w Skierniewicach. W stolicy Tatr spółka buduje obiekt z  241 apartamentami w systemie „pod klucz”, natomiast w Skierniewicach realizowana jest inwestycja, w której zaprojektowano 212 lokali.

Wrzesień był również miesiącem zakończenia realizacji inwestycji przy ul. Medycznej 10 w Łowiczu. Uzyskano pozwolenie na użytkowanie budynku i zakończono sprzedaż lokali.

28 i 29 września w Koninie zorganizowano Dni Otwarte Osiedla Diamentowego, podczas których pracownicy Działu Sprzedaży prezentowali pozostające w sprzedaży mieszkania zrealizowane w ramach II etapu budowy tego osiedla oraz plany mieszkań realizowanych w ramach III etapu.

Stan zaawansowania budowy tego etapu Osiedla Diamentowego oraz pozostałych obecnie realizowanych inwestycji obrazuje poniższy wykres:

więcej >>

Dni Otwarte na Osiedlu Diamentowym w Koninie

W ostatni weekend września mieszkańcy Konina będą mogli przekonać się jak wygląda Osiedle Diamentowe „od środka”. Deweloper, JHM DVELOPMENT, zaprasza na Dni Otwarte, podczas których ...

W ostatni weekend września mieszkańcy Konina będą mogli przekonać się jak wygląda Osiedle Diamentowe „od środka”. Deweloper, JHM DVELOPMENT, zaprasza na Dni Otwarte, podczas których będzie można oglądać wybudowane mieszkania.

Podczas dwóch dni, 28 i 29 września, każdy, kto odwiedzi biuro sprzedaży mieszkań przy ul. Berylowej 1/30 będzie mógł obejrzeć wybudowane lokale oraz plany kolejnych etapów osiedla, których realizację zaplanowano na najbliższe lata. Na zainteresowanych zakupem czekają promocje i rabaty cenowe.

Budowa Osiedla Diamentowego w Koninie jest realizowana w pięciu etapach. W ramach pierwszego z nich w 2014 roku oddano do użytku dwa budynki przy ul. Berylowej 1 i 3, w 2016 roku oddano do użytkowania kolejne dwa budynki w ramach II etapu przy ul. Berylowej 2 i 4. W marcu br. ruszyła budowa kolejnych dwóch budynków przy ul. Berylowej 5 i 7 realizowanych w ramach III etapu osiedla. Zakończenie budowy tego etapu przewidziano na wrzesień 2019 roku. W ramach IV etapu do końca marca 2020 roku powstaną kolejne dwa budynki przy sąsiadującej ulicy Topazowej 32 i 34. Etap V przewiduje budowę budynku przy ul. Topazowej 30, jego zakończenie przewidziano na lipiec 2020 roku. Docelowo na Osiedlu Diamentowym zostanie wybudowanych 587 mieszkań.

Budowane przez skierniewicką spółkę osiedle wyróżnia się nowoczesną architekturą na tle istniejących osiedli mieszkaniowych w Koninie.

– Osiedle stało się ważnym punktem na mapie Konina i przyczyniło się do rozwoju tej części miasta. Mieszkańców przyciąga nowoczesna architektura, ale też atrakcyjne zagospodarowanie zieleni oraz części wspólnych. Podczas Dni Otwartych będziemy również prezentować zastosowane rozwiązania funkcjonalne w wybudowanych i planowanych do budowy mieszkaniach. – mówi Kaja Mirgos, Dyrektor ds. Rozwoju w JHM DEVELOPMENT S.A.

Przedstawiciele spółki JHM będą do dyspozycji gości w piątek (28.09) i sobotę (29.09) w godz. 10-18.

 

Film obrazujący osiedle jest dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=OdPDvhFTcr0

więcej >>

Duże zainteresowanie II etapem realizacji Osiedla Twoja Dolina w Katowicach

Kilkaset osób odwiedziło stoisko promocyjne JHM DEVELOPMENT S.A. podczas Śląskich Targów Nieruchomości. W ciągu trwającej dwa dni imprezy targowej promowaliśmy II etap realizacji osiedla przy ...

Kilkaset osób odwiedziło stoisko promocyjne JHM DEVELOPMENT S.A. podczas Śląskich Targów Nieruchomości. W ciągu trwającej dwa dni imprezy targowej promowaliśmy II etap realizacji osiedla przy ul. Pułaskiego 17 w Katowicach.

Podczas Śląskich Targów Nieruchomości, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 8-9 września, przedstawiciele JHM DEVELOPMENT S.A. prezentowali plany mieszkań zaprojektowanych do budowy w ramach II etapu. Inwestycja zostanie zrealizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów - niezwykle popularnego wśród mieszkańców Katowic miejsca do rekreacji.

W II etapie Osiedla Twoja Dolina do dyspozycji kupujących będą mieszkania o różnorodnych metrażach. Wkrótce ruszy ich przedsprzedaż. Budowa II etapu Osiedla Twoja Dolina została rozpoczęta w czerwcu br., jej zakończenie zaplanowano na koniec 2019 roku.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć ze stoiska JHM DEVELOPMENT, a także zdjęcia z postępu prac oraz nieruchomości wybudowanej w ramach I etapu.

więcej >>

Podsumowanie lipca w działalności JHM DEVELOPMENT S.A.

W lipcu spółka JHM DEVELOPMENT sprzedała 21 lokali (narastająco od początku roku 185) i przekazała 28 lokali (narastająco od początku roku 258). Zgodnie z przyjętą ...

W lipcu spółka JHM DEVELOPMENT sprzedała 21 lokali (narastająco od początku roku 185) i przekazała 28 lokali (narastająco od początku roku 258).

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju w lipcu spółka zakupiła dwie działki z przeznaczeniem pod zabudowę wielorodzinną, powiększając tym samym bank ziemi pod  inwestycje deweloperskie.

Pierwszą z nich jest nieruchomość położona w Łodzi, w dzielnicy Bałuty, przy zbiegu  ulic Smugowej i Źródłowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Helenów. Na działce o powierzchni  0,69 ha powstanie budynek wielorodzinny mieszczący ok. 200 mieszkań o  zróżnicowanej powierzchni użytkowej.

Druga nieruchomość jest zlokalizowana w Bydgoszczy przy ul. Bohaterów Kragujewca. Na działce o powierzchni ponad 0,41 ha zostanie wybudowany wielorodzinny budynek o wielkości około 120 mieszkań. Aktualnie  prowadzone są prace nad przygotowaniem koncepcji architektonicznej budynku.

W lipcu prace budowlane na wszystkich realizowanych inwestycjach przebiegają zgodnie z planem, a ich postęp przedstawia poniższy wykres.

 

Lipiec był także dobrym miesiącem dla działalności w segmencie wynajmu powierzchni komercyjnych w Grupie Kapitałowej JHM DEVELOPMENT. Od stycznia do lipca liczba klientów odwiedzających kompleks handlowy MARYWILSKA 44 wyniosła ponad 2.556.000 osób.

Do licznego grona najemców Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 dołączył kolejny - sklep KIDEALNI posiadający w swojej ofercie ubranka dziecięce renomowanych producentów m.in. Minoti, Babaluno, Life&Legend, Endo oraz Pinokio.

Strefa gastronomiczna wzbogaciła swoją ofertę o menu meksykańskie dzięki sieci Western Tortilla, która jest nowością na rynku street food w Polsce. Lokale specjalizują się w sprzedaży tortilli w różnych odsłonach smakowych.

Oprócz otwarć nowych lokali handlowych najemcy Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i powiększają zajmowaną powierzchnię handlową:

MultiOutlet po rozbudowie lokalu oferuje powierzchnię ponad 150 m2, na której kupić można markową odzież, obuwie, okulary, zegarki, biżuterię oraz torby, a HEXPOL powiększył swoją powierzchnię handlową do 180 m2.

Do grona najemców Parku Handlowego MARYWILSKA 44 dołączył sklep Indian Meble, który zajął przestronny lokal o powierzchni 622 m2. Wielkie otwarcie planowane jest na początek sierpnia. Indian Meble wzbogaci ofertę kompleksu handlowego o egzotyczne meble najwyższej jakości. Asortyment indyjski i kolonialny w skład, którego wchodzić będą meble, akcesoria oraz elementy wykończenia wnętrz.

Lipiec był także miesiącem wstępnych podsumowań działalności JHM DEVELOPMENT S.A. w I półroczu br. Zarówno pod względem sprzedaży lokali jak również pod względem osiągniętych wyników finansowych odnotowano znaczne wzrosty w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku. Wartość przychodów ze sprzedaży z działalności deweloperskiej JHM DEVELOPMENT w I-ym półroczu 2018 roku wyniosła 59.499 tys. zł, w analogicznym okresie 2017 roku zanotowano przychody w wysokości 37.982 tys. złotych. Oznacza to wzrost o 56,7%.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej JHM DEVELOPMENT, a więc suma przychodów ze sprzedaży inwestycji deweloperskich oraz wynajmu nieruchomości (w tym działalność CH MARYWILSKA 44 sp. z o.o.) w I-ym półroczu 2018 roku wyniosła 81.490 tys. złotych, co w porównaniu do wartości 57.883 tys. złotych w analogicznym okresie ub. roku stanowi wzrost o 40,8%.

Pod względem liczby przekazanych lokali w I półroczu spółka odnotowała wzrost o 51,3% r/r, natomiast liczba aktywnych umów przedwstępnych i deweloperskich na koniec I półrocza 2018 r. wzrosła o 7,4% r/r.

więcej >>

JHM DEVELOPMENT S.A. nabyła działkę w Bydgoszczy

Spółka JHM DEVELOPMENT nabyła działkę o powierzchni 0,41 ha w Bydgoszczy. Nieruchomość jest położona przy ul. Bohaterów Kragujewca. W przyszłości powstanie na niej budynek wielorodzinny ...

Spółka JHM DEVELOPMENT nabyła działkę o powierzchni 0,41 ha w Bydgoszczy. Nieruchomość jest położona przy ul. Bohaterów Kragujewca.

W przyszłości powstanie na niej budynek wielorodzinny z podziemną halą garażową. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem projektu architektonicznego.

To już kolejna nieruchomość, którą JHM DEVELOPMENT S.A. nabyła w Bydgoszczy. Jeszcze w 2017 roku spółka zakupiła działkę o powierzchni 0,79 ha położoną przy ulicach: Żabiej i Fordońskiej.

- Bydgoszcz jest aglomeracją miejską, w której widzimy duży potencjał inwestycyjny. Na działce przy ul. Bohaterów Kragujewca powstaną mieszkania o innych parametrach niż przy ul. Fordońskiej. Dzięki temu będziemy mogli wejść na rynek z ofertą dla szerszego grona odbiorców. – mówi Regina Biskupska, prezes JHM DEVELOPMENT S.A.

Działka przy ul. Bohaterów Kragujewca w Bydgoszczy jest kolejną nieruchomością, która w lipcu br. powiększyła bank ziemi spółki. Na początku miesiąca zakupiono działkę przy ul. Smugowej i Źródłowej w Łodzi.

więcej >>

JHM DEVELOPMENT S.A. publikuje wstępne wyniki o wielkości przychodów i sprzedaży w I-ym półroczu 2018 roku.

Wartość przychodów ze sprzedaży z działalności deweloperskiej JHM DEVELOPMENT w I-ym półroczu 2018 roku wyniosła 59.499 tys. zł, w analogicznym okresie 2017 roku zanotowano przychody ...

Wartość przychodów ze sprzedaży z działalności deweloperskiej JHM DEVELOPMENT w I-ym półroczu 2018 roku wyniosła 59.499 tys. zł, w analogicznym okresie 2017 roku zanotowano przychody w wysokości 37.982 tys. złotych. Oznacza to wzrost o 56,7%.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej JHM DEVELOPMENT, a więc suma przychodów ze sprzedaży inwestycji deweloperskich oraz wynajmu nieruchomości (w tym działalność CH MARYWILSKA 44 sp. z o.o.) w I-ym półroczu 2018 roku wyniosła 81.490 tys. złotych, co w porównaniu do wartości 57.883 tys. złotych w analogicznym okresie ub. roku stanowi wzrost o 40,8%.

Znaczącą poprawę rok do roku JHM DEVELOPMENT notuje również w liczbie sprzedanych mieszkań i lokali usługowych. Pod względem liczby przekazanych lokali w I półroczu spółka notuje wzrost o 51,3% r/r, natomiast liczba aktywnych umów przedwstępnych i deweloperskich na koniec I półrocza 2018 r. wzrosła o 7,4% r/r.

więcej >>

JHM DEVELOPMENT podsumowuje I półrocze

JHM DEVELOPMENT S.A. podsumowuje I półrocze 2018 roku z wynikiem sprzedaży na poziomie 164 mieszkań i lokali usługowych. W tym samym czasie przekazano nabywcom 230 ...

JHM DEVELOPMENT S.A. podsumowuje I półrocze 2018 roku z wynikiem sprzedaży na poziomie 164 mieszkań i lokali usługowych. W tym samym czasie przekazano nabywcom 230 mieszkań i lokali usługowych. To więcej niż w analogicznym okresie ub. roku o 51,3%.

- Wysoka liczba przekazań mieszkań wynika przede wszystkim z oddania do użytkowania budynków wielorodzinnych w Żyrardowie, Skierniewicach i Brzezinach k/Łodzi. – informuje Kaja Mirgos, Dyrektor ds. Sprzedaży w JHM DEVELOPMENT S.A. – W drugim półroczu planujemy zakończenie budowy budynku przy ul. Medycznej 10 w Łowiczu. Poza tym spółka skupi się przede wszystkim na realizacji i sprzedaży nowych projektów. – dodaje.

Aktualnie JHM DEVELOPMENT jest w trakcie budowy sześciu kolejnych inwestycji mieszkaniowych: w Łowiczu (Medyczna 10 - 30 lokali), Skierniewicach (Apartamenty Reymonta - 212 lokali), Żyrardowie (Osiedle Okrzejówka, budynek nr 3 – 70 lokali), Zakopanem (ul. Szymony – 241 lokali), Koninie (ul. Berylowa 5 i 6 – 122 lokale), Rumi (ul. Dębogórska 80 – 74 lokale). We wszystkich trwa sprzedaż lokali mieszkalnych i usługowych. Na koniec czerwca liczba zawartych umów deweloperskich i przedwstępnych nie ujętych jeszcze w przychodach wyniosła 159.

Raport finansowy za I półrocze 2018 roku spółka opublikuje 21 sierpnia.

 

 

Na zdj. Stan realizacji budowy przy ul. Medycznej 10 w Łowiczu na koniec czerwca br. Fot. materiały własne

więcej >>

Podsumowanie czerwca w działalności JHM DEVELOPMENT S.A.

Uruchomienie przedsprzedaży mieszkań w Zakopanem i Rumi, przeniesienia własności lokali w Żyrardowie i Brzezinach k/Łodzi oraz zawarcie umowy kredytowej na finansowanie Apartamentów Reymonta w Skierniewicach ...

Uruchomienie przedsprzedaży mieszkań w Zakopanem i Rumi, przeniesienia własności lokali w Żyrardowie i Brzezinach k/Łodzi oraz zawarcie umowy kredytowej na finansowanie Apartamentów Reymonta w Skierniewicach – to najważniejsze wydarzenia w spółce JHM DEVELOPMENT w czerwcu br.

Ogółem w czerwcu Spółka wprowadziła do przedsprzedaży 309 mieszkań: w Zakopanem i Rumi.

W Zakopanem powstaje nowa inwestycja o nazwie „Apartamenty Zakopiańskie” – obiekt o wielkości 241 lokali mieszkalnych, z bogatym zapleczem rekreacyjnym w części wspólnej nieruchomości. Inwestycja będzie funkcjonować w formie aparthotelu. Oznacza to, że budynek będzie przystosowany do wynajmu mieszkań w celach turystycznych lub na własny użytek. Wszystkie apartamenty zostaną wykonane w formule „pod klucz”, to jest między innymi z wyposażeniem kuchni oraz łazienek. Wraz z uruchomieniem przedsprzedaży w Zakopanem Spółka w czerwcu przeprowadziła szeroką kampanię reklamową i informacyjną, której celem było m.in. zachęcenie inwestorów indywidualnych do lokowania kapitału w nieruchomościach wakacyjnych.

W Rumi w czerwcu uruchomiono przedsprzedaż mieszkań i lokali usługowych w ramach III etapu Osiedla Królewskiego. Po osiągnięciu sprzedaży II etapu na poziomie 75 procent aktualnie w ramach III etapu do dyspozycji kupujących jest 68 mieszkań, 6 lokali usługowych i 38 miejsc parkingowych.

W omawianym miesiącu dokonano przeniesienia własności  28 lokali mieszkalnych w budynku nr 2 na Osiedlu Okrzejówka w Żyrardowie. Po przejęciu funkcji Generalnego Wykonawcy od Korporacji Budowlanej DOM Spółka otrzymała prawomocne pozwolenie na użytkowanie tego budynku na początku czerwca. Przekazania lokali nastąpiły w terminach zgodnych z zawartymi umowami deweloperskimi. Aktualnie prowadzona jest budowa i przedsprzedaż etapu III Osiedla Okrzejówka.

W czerwcu rozpoczęto również przekazania i przeniesienia własności  lokali w budynku nr 4 na Osiedlu Na Wzgórzu w Brzezinach k/Łodzi. Równocześnie trwa budowa budynków nr 5 i 6.  Ogółem postęp prac budowlanych na prowadzonych inwestycjach przedstawia poniższy wykres:

W czerwcu Zarząd Spółki podpisał z konsorcjum Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Bankiem Spółdzielczym w Sochaczewie umowę kredytową na finansowanie budowy Apartamentów Reymonta w Skierniewicach. Kredyt deweloperski został udzielony w kwocie 36 mln złotych.

Apartamenty Reymonta to kolejna inwestycja JHM DEVELOPMENT S.A. w Skierniewicach. Budynek będzie zlokalizowany przy ul. Reymonta 31 i obejmuje wielkością ponad 200 lokali mieszkalnych i usługowych. Zakończenie realizacji projektu jest przewidziane na IV kwartał przyszłego roku. Na koniec czerwca w ramach inwestycji zostały podpisane umowy przedwstępne i deweloperskie obejmujące 38 proc. lokali.

Ogółem wyniki sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych dla wszystkich inwestycji przedstawiają się następująco:

 

Informacja o działalności JHM DEVELOPMENT w segmencie wynajmu i zarządzania Centrum Handlowym – działalność Spółki MARYWILSKA 44:

  • Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 zyskało nowego najemcę, który prowadzi działalność z zakresu urządzeń i maszyn przemysłowych. W swojej ofercie będzie miał elektronarzędzia dla profesjonalistów i firm z branży budowlanej montażowej i remontowej. Nowy najemca zajmie lokal o pow. 50 mkw.
  • Kolejny najemca Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów powiększa powierzchnię handlową swojego lokalu. Sklep z akcesoriami samochodowymi usytuowany w hali H dysponuje obecnie 40 mkw. powierzchni. Poszerzył też zakres świadczonych usług o naprawę i serwis komputerów.
  • Od stycznia do czerwca liczba klientów odwiedzających kompleks handlowy MARYWILSKA 44 wyniosła ponad 2 mln.
  • 16 czerwca br. na terenie parkingu kompleksu handlowego MARYWILSKA 44 odbył się III Festiwal Disco Polo zorganizowany z okazji 8. urodzin Centrum Handlowego MARYWILSKA 44. W imprezie wzięło udział blisko 35 tys. osób. Na scenie wystąpiły największe gwiazdy muzyki disco polo, takie jak Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, MIG, Piękni i Młodzi. Koncert urodzinowy był doskonałą okazją do promocji Centrum i jego najemców. Przy okazji informowaliśmy też o nowym obiekcie – Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44, który staje się ważnym w stolicy miejscem inspiracji i zakupów na dynamicznie rosnącym rynku materiałów z wyposażeniem wnętrz i ogrodu.

 

Wodny Park Handlowy MARYWILSKA 44

  • W czerwcu br. w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 otwarty został salon meblowy Galeria Dobrych Mebli (dawniej MK Mebel) o pow. 508 mkw. Jest to meblowy salon multibrandowy, oferujący produkty ponad 100 polskich producentów. W asortymencie Galerii Dobrych Mebli klienci znajdą meble do wyposażenia całego domu. Firma w swojej ofercie ma także wykonywanie mebli pod wymiar według własnego projektu.
  • Również w czerwcu w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 otwarty został sklep firmy ROMAX, którego powierzchnia wynosi 314 mkw. W asortymencie sklepu jest bogaty wybór drzwi i podłóg, farb oraz kamienia naturalnego. Firma świadczy też profesjonalne usługi w zakresie projektowania wnętrz mieszkalnych i komercyjnych.
  • W czerwcu do portfolio najemców Wodnego Parku Handlowego MARYWILSKA 44 dołączył kolejny najemca. Jest to sklep Indian Meble, który zajmie przestronny lokal o powierzchni 622 mkw. Sklep Indian Meble będzie miał w swojej ofercie najwyższej jakości meble indyjskie i kolonialne oraz akcesoria i elementy wykończenia wnętrz. W sklepie Indian Meble będzie można kompleksowo wyposażyć każde pomieszczenie. Otwarcie sklepu planowane jest na początek sierpnia 2018 roku.
  • Proces komercjalizacji Parku Handlowego MARYWILSKA 44 dobiega końca – obecny poziom wynajmu to 98,03 proc. W ofercie pozostały jeszcze ostatnie 2 lokale o powierzchni: 80 mkw. i 136 mkw.

więcej >>

JHM DEVELOPMENT zakupiła działkę w Łodzi

Spółka JHM DEVELOPMENT powiększa bank ziemi – właśnie zakupiono kolejną nieruchomość w Łodzi. Nieruchomość jest położona w Łodzi, w dzielnicy Bałuty przy skrzyżowaniu ulic: Smugowej ...

Spółka JHM DEVELOPMENT powiększa bank ziemi – właśnie zakupiono kolejną nieruchomość w Łodzi.

Nieruchomość jest położona w Łodzi, w dzielnicy Bałuty przy skrzyżowaniu ulic: Smugowej i Źródłowej. Jest to działka o powierzchni 6 900 m2.

Nieruchomość powiększa bank ziemi, którym obecnie dysponuje spółka do około 43 ha powierzchni. Jest to kolejny krok w realizacji strategii ekspansji naszej firmy do dużych aglomeracji miejskich – informuje Regina Biskupska, Prezes Zarządu JHM DEVELOPMENT S.A.

W niedalekiej przyszłości w tej lokalizacji powstanie budynek wielorodzinny o wielkości około 200 mieszkań.

więcej >>

Uruchomiono sprzedaż III etapu w Rumi

68 mieszkań, 6 lokali usługowych i 38 miejsc parkingowych – taką ofertę dla rynku nieruchomości w Rumi przygotowała spółka JHM DEVELOPMENT w czerwcu br. Budowa ...

68 mieszkań, 6 lokali usługowych i 38 miejsc parkingowych – taką ofertę dla rynku nieruchomości w Rumi przygotowała spółka JHM DEVELOPMENT w czerwcu br.

Budowa III etapu Osiedla Królewskiego przy ul. Dębogórskiej już trwa. W ubiegłym miesiącu spółka podpisała umowę z Generalnym Wykonawcą, w ramach której do 31 października 2019 roku powstanie ostatni z trzech zaplanowanych budynków osiedla. W sprzedaży dostępnych jest 68 mieszkań o różnych powierzchniach i rozkładach, od 39 do 75 m2. W budynku dostępnych będzie również 6 lokali usługowych oraz 38 miejsc parkingowych w podziemnej hali garażowej.

- Zakończyliśmy sprzedaż lokali mieszkalnych i usługowych w ramach I etapu Osiedla Królewskiego w Rumi, a poziom sprzedaży w ramach II etapu przekroczył 75%. Ze względu na satysfakcjonujące tempo sprzedaży zdecydowaliśmy się na uruchomienie budowy i sprzedaży trzeciego, ostatniego już etapu  – informuje Kaja Mirgos, Dyrektor ds. Rozwoju w JHM DEVELOPMENT S.A.

Budowa Osiedla Królewskiego w Rumi została podzielona na trzy etapy. W ramach pierwszego z nich powstał budynek wielorodzinny z 244 lokalami, następnie w ramach II etapu w ubiegłym roku oddano do użytku 237 lokali. III etap przewiduje budowę ostatniego budynku, w którym zaprojektowano w sumie 74 lokale. Wszystkie z etapów tej inwestycji charakteryzują się funkcjonalnym rozplanowaniem przestrzeni w lokalach, wysokim standardem wykończenia części wspólnych w postaci wind, podziemnej hali garażowej czy zagospodarowaniem terenów zielonych. Nawiązaniem do nazwy Osiedla Królewskiego na klatkach schodowych II etapu inwestycji są wizerunki królów Polski.

Osiedle Królewskie jest zlokalizowane przy ul. Dębogórskiej,  pomiędzy Gdyńską a Gdańską, w sąsiedztwie Ronda L. Kaczyńskiego. Dojazd samochodem z terenu Osiedla do Gdyni zajmuje ok. 15 minut. Na parterze obu istniejących już budynków znajdują się sklepy i lokale usługowe, dodatkowo w bezpośrednim sąsiedztwie dla mieszkańców miasta dostępne jest Centrum Handlowe JANOWO. Budowa tak dużej inwestycji mieszkaniowej wraz z kompletnym zapleczem handlowo-usługowym przyczyniła się do rozwoju tej części Rumi.

więcej >>

Zainwestuj w Zakopane – nieruchomości wakacyjne coraz bardziej popularne

Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. przygotowała propozycję dla inwestorów poszukujących możliwości ulokowania kapitału w inwestycje przynoszące stały i pewny dochód. Odpowiedzią na obserwowany trend inwestowania w ...

Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. przygotowała propozycję dla inwestorów poszukujących możliwości ulokowania kapitału w inwestycje przynoszące stały i pewny dochód. Odpowiedzią na obserwowany trend inwestowania w nieruchomości jest zakup apartamentów wakacyjnych.

Aparthotel – słowo to pochodzi z języka angielskiego (apartament+hotel) i oznacza budynek, w którym dla wynajmującego dostępne są całe, jedno lub kilkupokojowe mieszkania z kompleksowo wyposażonymi kuchniami i łazienkami. Apartamenty takie są wynajmowane w systemie hotelowym, czyli na doby. Aparthotele są odpowiedzią na potrzeby turystów poszukujących zakwaterowania wakacyjnego w warunkach luksusowego mieszkania, z dala od hotelowego zgiełku.

Wobec utrzymujących się niskich stóp procentowych zakup apartamentów wakacyjnych jest coraz bardziej popularną formą lokowania kapitału przez inwestorów indywidualnych. Poza atrakcyjną stopą zwrotu, inwestycje takie dają możliwość korzystania z własnego apartamentu, zlokalizowanego w ulubionej destynacji wakacyjnej.

- Zakopane jest od lat jednym z najbardziej popularnych miejsc do wypoczynku w Polsce. Przekłada się to zarówno na ceny wynajmu, jak i sprzedaży apartamentów wakacyjnych. To w połączeniu z niesłabnącym popytem na tego typu produkty zdecydowało o wyborze Zakopanego, jako lokalizacji naszej nowej inwestycji powstającej pod nazwą „Apartamenty Zakopiańskie” – mówi prezes JHM DEVELOPMENT S.A. Regina Biskupska.

W ramach projektu realizowanego przez JHM DEVELOPMENT powstanie obiekt z 241 apartamentami wakacyjnymi. Inwestycja będzie zlokalizowana przy ul. Szymony 17E, w bliskim sąsiedztwie Teatru Witkacego i w odległości 800 m od dworca kolejowego. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się szereg punktów handlowo-usługowych. Jest to jedna z największych tego typu inwestycji realizowanych w Zakopanem.

W budynku zaprojektowana została strefa spa, siłownia, narciarnie oraz recepcja. Powstanie również sala zabaw dla dzieci.

- Zależy nam, aby goście mogli poczuć się jak w hotelu, a jednocześnie korzystać z udogodnień, jakie oferują w pełni wyposażone apartamenty – dodaje Regina Biskupska.

Organizacja obiektu w formie aparthotelu oznacza, że budynek będzie przystosowany do wynajmu mieszkań w celach turystycznych lub na własny użytek. Wszystkie apartamenty zostaną wykonane w formule „pod klucz”, to jest między innymi z wyposażeniem kuchni oraz łazienek. Kupujący będą mogli wybrać jeden z trzech stylów wykończenia zaproponowanych przez dewelopera.

Obiekt zostanie oddany do użytku w 2020 roku. Właśnie ruszyła przedsprzedaż apartamentów. Plany mieszkań i rozkładów pomieszczeń są dostępne na stronie internetowej www.JHMDevelopment.pl.

Zbliżony model sprzedaży JHM DEVELOPMENT zaproponowała w innej ze swoich inwestycji – nadmorskich Apartamentach „Foka” w Helu. Wykończone apartamenty Spółka przeznaczyła na cele wynajmu wakacyjnego. Ruch turystyczny obsługuje doświadczony touroperator, zapewniając pełną opiekę i usługi nad gośćmi apartamentów. Obiekt jest wysoko oceniany przez użytkowników portalu Booking.com.

 

więcej >>

Podsumowanie maja w działalności JHM DEVELOPMENT S.A.

W maju JHM DEVELOPMENT S.A. opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał br. O utrzymującej się dobrej kondycji spółki świadczą przede wszystkim dane finansowe. Przychody w ...

W maju JHM DEVELOPMENT S.A. opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał br. O utrzymującej się dobrej kondycji spółki świadczą przede wszystkim dane finansowe. Przychody w zakresie działalności deweloperskiej oraz wynajmu powierzchni komercyjnych wzrosły w porównaniu do I kw. 2017 niemal o 100%, natomiast przychody z samej tylko działalności deweloperskiej wzrosły w porównywanym okresie o 180%. Wzrosła również sprzedaż mieszkań w porównaniu do IQ2017 –  o 140%.

Dobra kondycja finansowa spółki pozwoli na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbyło się 11 maja, podjęto uchwałę w sprawie wypłaty dywidendy w wysokości 0,03 zł na akcję, co daje ogółem kwotę w wysokości 2.076.000,00 zł. Dywidenda na dzień 31 lipca br. zostanie wypłacona 30 września 2018 roku.

17 maja Zarząd Spółki podpisał umowę z WAMA Polska sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie - Generalnym Wykonawcą budowy budynku wielorodzinnego realizowanego w ramach III etapu osiedla Królewskiego w Rumi, w którym zaprojektowano 68 mieszkań i 6 lokali handlowo-usługowych. Tego samego dnia nastąpiło przekazanie Generalnemu Wykonawcy  placu budowy. Termin zakończenia wszystkich prac i oddania budynku do użytkowania wyznaczono na 31 października 2019 roku. Generalny Wykonawca przystąpił do organizacji placu budowy.

W dwóch inwestycjach, tj. w Brzezinach przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2 (budynek nr 4) oraz w Żyrardowie przy ul. Okrzei 53B (budynek nr 2) zaproszono klientów, z którymi podpisano umowy deweloperskie, do sporządzenia protokołów technicznych odbioru lokali.

Postęp prac budowlanych w inwestycjach realizowanych przez Spółkę w Zakopanem, Koninie,
Skierniewicach, Żyrardowie, Łowiczu oraz w Brzezinach k/Łodzi jest zgodny z oczekiwaniami. Poniższy wykres obrazuje stan zaawansowania prac w poszczególnych inwestycjach:

 

Z końcem maja pod adresem www.JHMDevelopment.pl uruchomiono nową stronę internetową poświęconą prezentacji i sprzedaży lokali w budowanych inwestycjach. Obsługa witryny jest łatwa i intuicyjna, a wszystkie aktualne inwestycje są szczegółowo opisane. W kolejnym etapie rozbudowy strategii komunikacji zewnętrznej Spółki prowadzone są prace nad projektowaniem strony internetowej poświęconej relacjom inwestorskim oraz kontaktom z mediami.

Ogółem wyniki sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych dla wszystkich inwestycji przedstawiają się następująco:

W maju MARYWILSKA 44 Sp. z o.o., spółka zależna JHM DEVELOPMENT S.A, prowadziła szeroką komunikację promocyjną otwarcia CH MARYWILSKA 44 w niedziele wolne od handlu, co przeniosło się na zwiększoną odwiedzalność klientów. Na 68 tys. mkw. mieści się 1400 różnych sklepów i punktów usługowych, z tego dostępnych dla klientów w niedziele wolne od handlu jest ponad 700 sklepów, w których przy kasie stają właściciele. Obecnie w strukturze najemców CH MARYWILSKA 44 największą grupę stanowią najemcy z branży mody (65%), kolejne kategorie to: usługi (8%), gastronomiczna (11%), spożywcza (9%),  wyposażenie wnętrz (3%), rekreacja (4%).

Ponad 11 tysięcy osób odwiedza Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 każdego dnia, a w majowe weekendy  liczba ta urosła do 50 tysięcy.  CH MARYWILSKA 44 pozostaje otwarte w każdą niedzielę, objętą zakazem handlu, z wyłączeniem niedziel w które wypadają  święta np. Zielone Świątki, Boże Narodzenie, Nowy Rok, Wielkanoc. 

Od stycznia do maja liczba klientów odwiedzających kompleks handlowy MARYWILSKA 44 wyniosła blisko 1,6 mln.

Do portfolio sklepów CH MARYWILSKA 44 dołączyli kolejni najemcy, którzy zagospodarowali w sumie 280 mkw. oferujący m.in.:  akcesoria do pielęgnacji ciała, włosów i paznokci  (lokal A91); elegancką modę męską (wyłączny dystrybutor marki Badura) oraz suknie ślubne (lokale A154 - A156); odzież jeansową (lokale C57 i A58).

Mając na uwadze fakt, iż przy okazji robienia zakupów w naszym kompleksie handlowym prawie 80% klientów korzysta z gastronomii, podjęto decyzję o przeprowadzeniu w II półroczu br. modernizacji sektora gastronomii w CH MARYWILSKA 44.  Obecnie trwają prace projektowe.

Proces komercjalizacji Wodnego Parku Handlowego MARYWILSKA 44 dobiega końca – obecny poziom wynajmu to  98,03 proc. W ofercie  pozostały jeszcze ostatnie 2 lokale o powierzchni: 80 mkw. i 136 mkw. 

więcej >>

Konin: Rosną dwa kolejne budynki na Os. Diamentowym

Do końca września przyszłego roku będą gotowe dwa kolejne budynki na Osiedlu Diamentowym w Koninie. Docelowo osiedle będzie się składać z 9 budynków wielorodzinnych. Budowa ...

Do końca września przyszłego roku będą gotowe dwa kolejne budynki na Osiedlu Diamentowym w Koninie. Docelowo osiedle będzie się składać z 9 budynków wielorodzinnych.

Budowa budynków nr 5 i 6 przebiega zgodnie z harmonogramem ustalonym z Generalnym Wykonawcą. Aktualnie prowadzone są prace związane z budową kondygnacji podziemnych obu budynków.

Trwa również sprzedaż lokali w obu nieruchomościach. Do dyspozycji kupujących są 122 mieszkania o metrażach od 27 do 81 mkw, a także 32 garaże wbudowane.

Osiedle stało się ważnym punktem na mapie Konina i przyczyniło się do rozwoju tej części miasta. Mieszkańców przyciąga infrastruktura osiedla, place zabaw dla dzieci, zagospodarowanie terenów zielonych oraz przede wszystkim nowoczesna architektura – mówi Kaja Mirgos, Dyrektor ds. Rozwoju w JHM DEVELOPMENT S.A.

Budowa Osiedla Diamentowego w Koninie została zaplanowana na pięć etapów. W I etapie wybudowano budynki przy ul. Berylowej 1 i 3, w ramach etapu II wybudowano budynki przy ul. Berylowej 2 i 4, aktualnie w III etapie powstają budynki przy ul. Berylowej 5 i 7. W ramach IV etapu do końca marca 2020 roku powstaną kolejne dwa budynki przy sąsiadującej ulicy Topazowej 32 i 34, natomiast etap V zostanie zakończony z końcem lipca 2020 roku i przewiduje budowę budynku przy ulicy Topazowej 30. Docelowo na Osiedlu Diamentowym zostanie wybudowanych 587 mieszkań.

więcej >>

Rusza budowa III etapu inwestycji w Rumi

W najbliższych dniach ruszy budowa kolejnego etapu Osiedla Królewskiego w Rumi. Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. podpisała umowę z Generalnym Wykonawcą na realizację tej inwestycji.Generalnym Wykonawcą ...

W najbliższych dniach ruszy budowa kolejnego etapu Osiedla Królewskiego w Rumi. Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. podpisała umowę z Generalnym Wykonawcą na realizację tej inwestycji.

Generalnym Wykonawcą jest firma WAMA Polska sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie, umowę na budowę tej inwestycji podpisano 17 maja br. Termin zakończenia wszystkich prac i oddania budynku do użytku wyznaczono na dzień 31 października 2019 roku.

 W ramach podpisanej umowy przy ul. Dębogórskiej 80 w Rumi powstanie budynek wielorodzinny, w którym zaprojektowano  68 mieszkań,  6 lokali handlowo-usługowych oraz 38 miejsc parkingowych w podziemnej hali garażowej. Już w czerwcu rozpocznie się przedsprzedaż w tej nieruchomości. Dostępne będą lokale o różnych powierzchniach - od 39 do 75 mkw.

 - Całe Osiedle Królewskie zostało zaprojektowane z uwzględnieniem różnorodnych potrzeb mieszkalnych, dlatego dostępne są małe lokale 1- i 2-pokojowe, ale też większe: 3-i 4-pokojowe. – informuje Kaja Mirgos, Dyrektor ds. Rozwoju JHM DEVELOPMENT S.A.

 Budowa Osiedla Królewskiego przy ul. Dębogórskiej w Rumi została podzielona na trzy etapy. W ramach pierwszego z nich powstał budynek wielorodzinny z 244 lokalami, następnie w ramach II etapu w ubiegłym roku oddano do użytku 237 lokali. III etap przewiduje budowę ostatniego budynku, w którym zaprojektowano w sumie 74 lokale. Wszystkie z etapów tej inwestycji dodatkowo charakteryzują się nowoczesnymi placami zabaw, windami oraz wysokim standardem wykończenia części wspólnych. Nawiązaniem do nazwy Osiedla Królewskiego w klatkach schodowych II etapu inwestycji są wizerunki królów Polski.

 Osiedle Królewskie jest zlokalizowane w niewielkiej odległości od centrum Rumi, pomiędzy ulicą Gdyńską a rondem L. Kaczyńskiego. Na parterze obu istniejących już budynków znajdują się sklepy i lokale usługowe, dodatkowo w bezpośrednim sąsiedztwie dla mieszkańców miasta dostępne jest Centrum Handlowe JANOWO. Budowa tak dużej inwestycji mieszkaniowej wraz z kompletnym zapleczem handlowo-usługowym przyczyniła się do rozwoju tej części Rumi. Dzięki łatwemu dojazdowi oraz bliskości dużych ośrodków miejskich Osiedle Królewskie stanowi dogodną lokalizację do mieszkania również dla osób dojeżdżających do pracy do Trójmiasta. 
 

więcej >>

JHM DEVELOPMENT S.A. – kolejny dobry kwartał wyników

Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej wzrosły o niemal 100% a z działalności deweloperskiej aż o 180%, liczba sprzedanych mieszkań wzrosła o ponad 140%.  JHM DEVELOPMENT ...

Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej wzrosły o niemal 100% a z działalności deweloperskiej aż o 180%, liczba sprzedanych mieszkań wzrosła o ponad 140%.  JHM DEVELOPMENT S.A. podsumowuje I kwartał br.

W opublikowanym właśnie skonsolidowanym raporcie Grupy Kapitałowej JHM DEVELOPMENT  na uwagę zasługują następujące, wybrane dane finansowe, na podstawie których porównano wyniki za I kw. br. względem analogicznego okresu w 2017 roku:

Wybrane skonsolidowane dane
finansowe

w tys. PLN

Wzrost w %

Za okres:

Za okres:

IQ2018

IQ2017

Przychody ze sprzedaży

39 385

19 814

+98.77

Zysk (strata) z działalności operacyjnej

6 096

3 747

+62.69

Zysk (strata) netto

4 176

2 857

+46.16

Zysk (strata) netto przypadająca na jedną akcję  w PLN

0,06 zł

0,04 zł

+49.99

 

Powyższe wyniki to efekt aktywności całej Grupy Kapitałowej, zarówno na rynku deweloperskim, jak również w obszarze wynajmu i dzierżawy nieruchomości komercyjnych (w tym spółek: MARYWILSKA 44 sp. z o.o., JHM1 sp. z o.o., JHM2 sp. z o.o.). W konsekwentnie dywersyfikowanej działalności JHM DEVELOPMENT S.A. największy udział w przychodach ze sprzedaży (72%) stanowi obecnie działalność deweloperska i to właśnie w tym segmencie Spółka odnotowała największe sukcesy.

W I kwartale br. nastąpił wzrost liczby sprzedanych lokali (rozpoznanych w przychodach) o 143% względem analogicznego okresu w 2017 roku. Przytaczane wyniki finansowe dla działalności deweloperskiej obrazuje poniższa tabela.

 

 

 

Wybrane jednostkowe dane finansowe

w tys. PLN

Wzrost w %

Za okres:

Za okres:

IQ2018

IQ2017

Przychody ze sprzedaży

28 282

10 105

+179.88

Zysk (strata) z działalności operacyjnej

3 082

695

+343.45

Zysk (strata) netto

2 451

340

+620.88

Zysk (strata) netto przypadająca na jedną akcję  w PLN

0,11 zł

0,04 zł

+175.00

 

Wśród ujętych w przychodach w I kwartale br. spółka odnotowała 114 sprzedanych lokali (wobec 47 w I kw. 2017), natomiast w tym samym okresie podpisano 204 umowy przedwstępne i deweloperskie (wobec 149 w poprzednim roku).

Pełne dane finansowe są dostępne w Skonsolidowanym Rozszerzonym Raporcie Grupy Kapitałowej JHM DEVELOPMENT pod linkiem: http://relacje.jhmdevelopment.pl/site_media/storage/files/2018-05/jhm-skon_roz_kwartalny_1q_2018.pdf

więcej >>

Podsumowanie kwietnia w działalności JHM DEVELOPMENT S.A.

Zakończenie inwestycji w Brzezinach k/Łodzi, ostatnie prace w budynku nr 2 przy Okrzei w Żyrardowie oraz wysoki poziom sprzedaży etapu II inwestycji w Rumi, w Katowicach ...

Zakończenie inwestycji w Brzezinach k/Łodzi, ostatnie prace w budynku nr 2 przy Okrzei w Żyrardowie oraz wysoki poziom sprzedaży etapu II inwestycji w Rumi, w Katowicach i Skierniewicach – tak w skrócie przebiegał kwiecień w działalności JHM DEVELOPMENT S.A.
 
W kwietniu br. JHM DEVELOPMENT S.A. uzyskała pozwolenie na użytkowanie dla budynku nr 4 przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2 w Brzezinach k/Łodzi, realizowanego w ramach II etapu budowy tej inwestycji. Na 56 mieszkań znajdujących się w tym budynku 34 pozostają w ofercie sprzedaży. Równocześnie trwa budowa budynków nr 5 i 6, które zostaną oddane do użytkowania jeszcze w bieżącym roku.
 
Dobiega końca budowa budynku nr 2 przy ulicy Okrzei w Żyrardowie. Aktualnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenów zielonych wokół budynku, w najbliższym czasie obiekt zostanie oddany do użytku. Równocześnie trwa budowa budynku nr 3, a jej zakończenie planuje się na przełom III i IV kwartału br. Spośród wszystkich lokali mieszkalnych w budynku nr 2 w ofercie sprzedaży pozostaje jeszcze 5 z nich. Dynamicznie rośnie też przedsprzedaż lokali mieszkalnych w budynku nr 3. Spośród dostępnych 70 lokali ogółem dla 21 z nich podpisano umowy przedwstępne. Zgodnie z informacjami, które spółka podawała w poprzednich komunikatach – pomimo trudności związanych z koniecznością przejęcia od Korporacji Budowlanej DOM funkcji generalnego wykonawcy przez JHM DEVELOPMENT S.A. nie zanotowano znaczących opóźnień w realizacji tej inwestycji.
 
W kwietniu podpisano również pierwsze umowy przedsprzedaży lokali mieszkalnych w budynkach nr 5 i 6 na Diamentowym Osiedlu w Koninie. Budowa tych budynków rozpoczęła się w marcu.
 
Aktualnie JHM DEVELOPMENT S.A. jest w trakcie realizacji inwestycji w Zakopanem, Koninie, Skierniewicach, Żyrardowie, Łowiczu oraz Brzezinach k/Łodzi. Stan zaawansowania budów w tych lokalizacjach obrazuje poniższy wykres. Na wykresie zestawiono przyrost wykonania prac w kwietniu br. ze stanem realizacji na koniec poprzedniego miesiąca dla zobrazowania postępu prac również w ujęciu miesięcznym.


Ogółem wyniki sprzedaży w kwietniu obrazuje poniższa tabela:

więcej >>

Okrzejówka w Żyrardowie gotowa do końca roku

W najbliższych dniach planowane jest zakończenie prac budowlanych w budynku nr 2 przy ul. Okrzei w Żyrardowie, natomiast powstający właśnie budynek nr 3 będzie gotowy ...

W najbliższych dniach planowane jest zakończenie prac budowlanych w budynku nr 2 przy ul. Okrzei w Żyrardowie, natomiast powstający właśnie budynek nr 3 będzie gotowy jesienią.
 
Przypomnijmy – przy ul. Okrzei 53 JHM DEVELOPMENT S.A.  zrealizowała I etap budowy jeszcze w 2014 roku. W ramach tej inwestycji wybudowano budynek wielorodzinny mieszczący 88 mieszkań. Obecnie prowadzone są prace na II etapie budowy, który przewiduje budowę budynku nr 2 oraz nr 3. W budynku nr 2 na nabywców czekały w sumie 34 mieszkania, aktualnie dostępnych w sprzedaży jest 5. W budynku nr 3 na nabywców czeka 70 mieszkań, na niespełna 30% z nich podpisano umowy przedsprzedaży.
 
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z przebiegu budowy według stanu na dzień 13 kwietnia br.
 
 

więcej >>

Podsumowanie marca w działalności JHM DEVELOPMENT S.A.

JHM DEVELOPMENT S.A. zamyka kwartał wynikiem 93 sprzedanych i 114 przekazanych lokali mieszkalnych. Liczba lokali sprzedanych jest zbliżona do roku ubiegłego, podczas gdy liczba przekazań ...

JHM DEVELOPMENT S.A. zamyka kwartał wynikiem 93 sprzedanych i 114 przekazanych lokali mieszkalnych. Liczba lokali sprzedanych jest zbliżona do roku ubiegłego, podczas gdy liczba przekazań jest 2,4 razy wyższa niż wynik analogicznego okresu roku ubiegłego.

Jednocześnie spółka rozpoczęła sprzedaż nowych projektów: w Zakopanem, w Koninie oraz
w Żyrardowie. Tym samym oferta spółki powiększyła się o ponad 400 lokali, których oddanie do użytkowania planowane jest na lata 2019-2020.

Aktualnie JHM DEVELOPMENT S.A. jest w trakcie realizacji nowych inwestycji w Zakopanem, Koninie, Skierniewicach, Żyrardowie, Łowiczu oraz Brzezinach k/Łodzi. Spośród obecnie prowadzonych inwestycji na końcowym etapie znajdują się: IV etap „Os. Na Wzgórzu" w Brzezinach k/Łodzi oraz II etap „Os. Okrzejówka" w Żyrardowie. Stan zaawansowania wszystkich aktualnie prowadzonych inwestycji obrazuje poniższy wykres.

W marcu br. spółka JHM DEVELOPMENT oddała do użytkowania inwestycję przy ul. Kopernika 15A
w Skierniewicach. Jest to czterokondygnacyjny obiekt wyposażony w cichobieżne windy oraz podziemną halę garażową. Dotychczas w budynku sprzedanych zostało ponad 80% lokali.

Również w marcu spółka JHM DEVELOPMENT rozpoczęła przedsprzedaż lokali w dwóch budynkach realizowanych w ramach III etapu budowy Osiedla Diamentowego w Koninie. Umowę na realizację tej inwestycji spółka podpisała w lutym br. Generalnym Wykonawcą jest MIRBUD S.A. W ramach III etapu osiedla powstaną 122 lokale mieszkalne oraz 32 garaże wbudowane.

Kolejną inwestycją, w której przedsprzedaż mieszkań rozpoczęto w bieżącym roku jest budynek nr 3, realizowany w ramach III etapu Osiedla Okrzejówka w Żyrardowie. W budynku do dyspozycji kupujących będzie 70 lokali mieszkalnych oraz 16 indywidualnych garaży wbudowanych.

Na skutek trudnej kondycji finansowej i związanego z tym ryzyka niewywiązania się z terminów umownych generalnego wykonawcy II i III etapu Osiedla Okrzejówka w Żyrardowie - Korporacji Budowlanej DOM, JHM DEVELOPMENT S.A. odstąpiła od umowy na generalne wykonawstwo tych dwóch budynków przejmując funkcje Generalnego Wykonawcy. W rezultacie prace budowlane przebiegają  zgodnie z planem, a zaistniałe okoliczności nie wpłyną na wywiązanie się z umów sprzedaży w zakresie przeniesienia własności lokali.

Na koniec marca sprzedaż na II etapie Osiedla Okrzejówka wyniosła 85% lokali, a przedsprzedaż na III etapie - 25%.

Trzeci projekt, którego przedsprzedaż rozpoczęła się w bieżącym miesiącu to Apartamenty Zakopiańskie, położone w spokojnej części miasta Zakopane. Inwestycja obejmuje realizację 241 apartamentów i lokali usługowych wraz z zapleczem rekreacyjno-turystycznym. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2020. Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Prace budowlane na wszystkich realizowanych inwestycjach przebiegają zgodnie z planem.

Ogółem wyniki sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych dla wszystkich inwestycji przedstawiają się następująco:

 

SPRZEDAŻ
(zawarte umowy deweloperskie
i przedwstępne netto dotyczące sprzedaży
lokali mieszkalnych i usługowych)

PRZEKAZANIA
(lokale mieszkalne
i usługowe ujęte
w przychodach)

    MARZEC 2018r 26 lokali 39 lokali
    NARASTAJĄCO 2018r 93 lokale 114 lokali
Liczba zawartych umów deweloperskich i przedwstępnych dotyczących sprzedaży lokali mieszkalnych i  usługowych na koniec marca 2018r. (umowy nieujęte w przychodach): 204

więcej >>

Kaja Mirgos prokurentem Zarządu JHM DEVELOPMENT S.A.

Zarząd JHM DEVELOPMENT S.A. podjął decyzję o powołaniu na stanowisko Prokurenta Zarządu Kaję Mirgos. Uchwałę w tej sprawie podpisano 3 kwietnia br.Pani Kaja Mirgos ukończyła ...

Zarząd JHM DEVELOPMENT S.A. podjął decyzję o powołaniu na stanowisko Prokurenta Zarządu Kaję Mirgos. Uchwałę w tej sprawie podpisano 3 kwietnia br.

Pani Kaja Mirgos ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W Grupie JHM DEVELOPMENT S.A. pracuje od 2010 roku. Od 2017 roku na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju Spółki JHM DEVELOPMENT S.A.

więcej >>

JHM DEVELOPMENT z rekordowym wynikiem na koniec 2017 roku

Grupa Kapitałowa JHM DEVELOPMENT właśnie podsumowała ubiegły rok. Zarząd Spółki opublikował dzisiaj (16.03) sprawozdanie z działalności za rok 2017.   W 2017 roku Grupa JHM ...

Grupa Kapitałowa JHM DEVELOPMENT właśnie podsumowała ubiegły rok. Zarząd Spółki opublikował dzisiaj (16.03) sprawozdanie z działalności za rok 2017.
 
W 2017 roku Grupa JHM DEVELOPMENT zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie niemal 140 milionów złotych,  rentowność zysku netto wyniosła ponad 12 procent. To najlepsze wyniki finansowe w dotychczasowej, dziesięcioletniej historii Spółki. Na ten sukces złożyły się zarówno rekordowa liczba sprzedaży mieszkań, jak również przychody płynące z wynajmu powierzchni handlowych w Centrum Handlowym MARYWILSKA 44 oraz przychody z działalności spółek celowych JHM1 sp. z o.o. i JHM2 sp. z o.o.
 
JHM DEVELOPMENT S.A. w działalności deweloperskiej odnotowała niemal trzykrotny wzrost zysku netto względem roku poprzedniego oraz sprzedaż na poziomie 369 lokali przy 176 sprzedanych w 2016 roku.
 
- Na zakończenie poprzedniego roku JHM DEVELOPMENT S.A. zanotowała kolejny  wzrost, który wprawdzie nie miał wpływu na wynik finansowy roku 2017, ale dzięki któremu Zarząd Spółki może dużym optymizmem myśleć o realizacji celów wyznaczonych na 2018 rok. – mówi Regina Biskupska, Prezes Zarządu. – Wzrost ten dotyczy liczby podpisanych umów deweloperskich i przedwstępnych. Dla porównania wskażę, że na koniec 2016 roku podpisaliśmy 106 umów deweloperskich i przedwstępnych, a na koniec roku 2017  Spółka miała takich umów 226. Jest to jeden z czynników, który pozwala optymistycznie prognozować utrzymanie tempa rozwoju JHM DEVELOPMENT w kolejnych latach. – dodaje.
 
W dalszym ciągu Spółka będzie realizowała strategię polegającą na równoległym działaniu na rynkach nieruchomości średnich miast oraz stopniowego wkraczania na rynki dużych aglomeracji miejskich.
 
- Nadal dokonujemy analiz ofert sprzedaży działek w Warszawie, lecz w ostatnim czasie coraz większą uwagę poświęcamy poszukiwaniu nieruchomości na rynku trójmiejskim. Działając od lat w Rumi chcemy poszerzyć skalę działalności w tym regionie. Coraz bardziej perspektywicznym rynkiem staje się dla nas również Łódź. Aktualnie prowadzimy zaawansowane rozmowy dotyczące zakupu nieruchomości w tej właśnie aglomeracji.
 
Ubiegły rok był dla Grupy Kapitałowej JHM DEVELOPMENT przełomowy nie tylko z powodu rekordowych wyników sprzedaży w zakresie działalności deweloperskiej. W przychodach Grupy Kapitałowej blisko 42 miliony zł to przychody z wynajmu powierzchni handlowych. Ten wynik jest głównie zasługą Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 w Warszawie. Centrum Handlowe o powierzchni 68 000 m2 GLA w roku 2017 utrzymało wysoki poziom 94 procent komercjalizacji obiektu. W listopadzie 2017 roku został ponadto oddany do użytkowania Wodny Park Handlowy MARYWILSKA 44, który zwiększył powierzchnię  Centrum do 80 000 m2 GLA. Park Handlowy wzbogaci dotychczasową ofertę Centrum o różnorodne artykuły związane z wyposażeniem domu, zapewniając przy tym odwiedzającym swobodny dostęp do strefy rekreacyjno-sportowej.
 
- Oddany do użytkowania w listopadzie 2017 roku Wodny Park Handlowy Marywilska 44 zostanie wkrótce całkowicie skomercjalizowany, a zatem przyniesie efekty w 2018 roku. To jeszcze jeden pozytywny prognostyk rozwoju naszej Grupy Kapitałowej – mówi Regina Biskupska.

więcej >>

Uruchomienie sprzedaży III etapu Osiedla Diamentowego w Koninie

Szanowni Klienci, Informujemy, że uruchomiliśmy sprzedaż kolejnego, już III etapu inwestycji Osiedle Diamentowe w Koninie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą dostępnych mieszkań ...

Szanowni Klienci,

Informujemy, że uruchomiliśmy sprzedaż kolejnego, już III etapu inwestycji Osiedle Diamentowe w Koninie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą dostępnych mieszkań w zakładce Konin

więcej >>

Wkrótce kolejne inwestycje JHM DEVELOPMENT w Koninie

Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. podpisała umowę na realizację kolejnych etapów budowy Osiedla Diamentowego w Koninie. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie MIRBUD S.A. W ramach umowy o ...

Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. podpisała umowę na realizację kolejnych etapów budowy Osiedla Diamentowego w Koninie. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie MIRBUD S.A.

W ramach umowy o łącznej wartości ponad 46 mln zł netto powstanie 5 nowych budynków mieszkalnych „Osiedla Diamentowego" w Koninie. Budowa inwestycji została rozłożona na trzy etapy, a ich zakończenie planowane jest na wrzesień 2019r. oraz marzec i lipiec 2020 r.

- Na tym rynku jesteśmy obecni już od maja 2012 roku. Ogromne zainteresowanie oddawanymi przez nas mieszkaniami na tym osiedlu skłoniło nas do podjęcia decyzji o przyspieszeniu budowy dalszych etapów inwestycji - mówi Regina Biskupska, Prezes Zarządu JHM DEVELOPMENT S.A.

Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. w ramach Osiedla Diamentowego w Koninie dotychczas oddała do użytkowania 4 budynki z 288 mieszkaniami. Docelowo osiedle będzie stanowiło kompleks dziewięciu budynków mieszkalnych o nowoczesnej architekturze. Osiedle obejmuje łącznie 587 mieszkań. Sprzedaż  122 mieszkań z III etapu  osiedla ruszy od marca br.

- Jestem przekonana, że mieszkania w kolejnych etapach będą cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kupujących. Wpływ na to ma zarówno nowoczesna forma brył budynków, ich funkcjonalność i układy mieszkań. Wysoki standard i jakość wykończenia w przystępnej cenie doceniane są przez naszych klientów - podkreśla Regina Biskupska, Prezes Zarządu JHM DEVELOPMENT S.A.

Dostępne na Osiedlu Diamentowym mieszkania posiadają zróżnicowane metraże: od 27 do 81 m2. Wszystkie cechuje funkcjonalny rozkład pokoi, a każde mieszkanie posiada balkon, loggię lub taras.  Budynki są

więcej >>

Podsumowanie stycznia w działalności JHM DEVELOPMENT S.A.

Początek bieżącego roku, podobnie jak rok 2017 był dla JHM DEVELOPMENT S.A. również bardzo dobry. Styczeń 2018 roku  Spółka zamknęła sprzedażą 34 mieszkań oraz przekazaniem ...

Początek bieżącego roku, podobnie jak rok 2017 był dla JHM DEVELOPMENT S.A. również bardzo dobry. Styczeń 2018 roku  Spółka zamknęła sprzedażą 34 mieszkań oraz przekazaniem 54 lokali mieszkalnych.

Podejmowane obecnie przez Zarząd działania mają na celu utrzymanie w bieżącym roku rekordowego ubiegłorocznego poziomu sprzedaży i jego systematycznego zwiększania w kolejnych latach.  Wyznaczony na ten rok cel sprzedaży ponad 300 mieszkań jest możliwy do zrealizowania z uwagi na rozpoczęte duże inwestycje, które cieszą się zainteresowaniem kupujących.


Do takich inwestycji należą apartamenty Reymonta w Skierniewicach. Budynek będzie liczył 212 lokali mieszkalnych i usługowych, a doskonała lokalizacja w samym centrum miasta i nowoczesna architektura sprawiają, że przedsprzedaż jest już na poziomie   blisko 30 %.  Spółka rozpocznie w bieżącym roku nowe inwestycje- II etap osiedla „Twoja Dolina" w Katowicach (117 mieszkań), III Etap „Osiedla Diamentowego" w Koninie (104 mieszkania), III etap „Osiedla Królewskiego" w Rumi (74 mieszkań i lokali usługowych) oraz inwestycji w Bydgoszczy (ponad 300 lokali), gdzie aktualnie trwa proces projektowania budynku.

Wszystkie budowy prowadzone są zgodnie z harmonogramem, a ich postęp przedstawia poniższy wykres.

więcej >>

Spółka JHM DEVELOPMENT zamknęła rok 2017 rekordową sprzedażą mieszkań.

Zakładana przez Zarząd JHM DEVELOPMENT S.A. sprzedaż 300 mieszkań została nie tylko osiągnięta, ale i znacznie przekroczona. Spółka w 2017 roku sprzedała 369 lokali mieszkalnych ...

Zakładana przez Zarząd JHM DEVELOPMENT S.A. sprzedaż 300 mieszkań została nie tylko osiągnięta, ale i znacznie przekroczona. Spółka w 2017 roku sprzedała 369 lokali mieszkalnych wobec 176 w analogicznym okresie ubiegłego roku.

369 sprzedanych mieszkań w ciągu jednego roku, to rekord w historii naszej Spółki.  Dużą rolę w uzyskaniu tak dobrego wyniku odegrały inwestycje zrealizowane w Katowicach- Osiedle Twoja Dolina (115 mieszkań) oraz w Rumi -Osiedle Królewskie (113 lokali mieszkalnych i usługowych).  Skuteczność i jakość działań zespołów z tych miast, a także zdobyte tam doświadczenie pozwala z dużym optymizmem planować wejście na rynki kolejnych aglomeracji miejskich. mówi Regina Biskupska, Prezes JHM DEVELOPMENT S.A.

Zarząd JHM DEVELOPMENT S.A. zapowiada, że prowadzone obecnie przez Spółkę projekty deweloperskie oraz planowane nowe inwestycje pozwolą w kolejnych latach utrzymać sprzedaż mieszkań na zbliżonym poziomie.

Obecnie JHM DEVELOPMENT S.A. realizuje w Skierniewicach duży projekt deweloperski na 212 lokali mieszkalnych i usługowych oraz 4 mniejsze projekty: w Skierniewicach, w Łowiczu, w Żyrardowie i w Brzezinach na łączną liczbę 155 lokali mieszkalnych.  Jednocześnie Spółka rozpoczęła pod koniec ubiegłego roku budowę apartamentów w Zakopanem (240 lokali), a także przygotowuje projekt dużego przedsięwzięcia deweloperskiego w Bydgoszczy (łącznie 303 lokale). Ponadto prowadzone są intensywne działania mające na celu pozyskanie nowych, atrakcyjnych lokalizacji dla inwestycji mieszkaniowych Spółki, które będą realizowane w kolejnych latach.

 

więcej >>