Porady wnętrzarskie

Kupując wymarzone mieszkanie warto pamiętać o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować przy jego wyborze (opisaliśmy je TUTAJ). W zależności od zasobności naszego portfela, wielkości mieszkania, a także doboru rozkładu pomieszczeń w lokalu, będziemy się kierować nieco innymi zasadami organizując jego wystrój.

Kolor

Niezależnie od tego w jakim stylu chcielibyśmy urządzić nasze mieszkanie, rodzaju mebli czy dodatków, podstawowym elementem wpływającym na wystrój jest zastosowany zestaw kolorów. Przy doborze kolorystyki należy pamiętać, że niektóre kolory i ich zestawy z innymi będą bardziej pasować do mniejszych wnętrz, a inne zastosujemy chętniej na większych powierzchniach. Dla przykładu – kolor biały kojarzy się z czystością, daje poczucie spokoju i odprężenia, ale stosowany w nadmiarze stworzy wrażenie pustki w mieszkaniu. Natomiast niezwykle popularny ostatnio kolor szary jest neutralną barwą, świetnie pasuje jako tło do bardziej wyrazistych kolorystycznie dodatków, ale użyty w nadmiarze lub w zestawieniu z kolorem czarnym może wywoływać poczucie melancholii, a nawet depresji.

W mieszkaniach o niedużych powierzchniach użytkowych należy przede wszystkim pamiętać, aby wystrój wnętrz był utrzymany w jasnych, pogodnych barwach. Dzięki temu lokal będzie sprawiał wrażenie większego. W dużych pomieszczeniach natomiast możemy bardziej swobodnie dobierać kolorystykę. Z wyrazistymi barwami znakomicie komponują się dodatki w odcieniach różnych gatunków drewna.

Faktura

Podczas doboru kolorów należy też pamiętać o możliwości wykorzystania różnorodnych materiałów i ich faktur. Czasy gładkich ścian w całym mieszkaniu już dawno odeszły do lamusa. Dziś do łask powracają tapety, panele ścienne czy wręcz nienawidzona jeszcze kilka lat temu boazeria.

Meble i dodatki

Gdy już wybierzemy kompozycje kolorów ścian oraz rodzaje podłóg czas na dobór odpowiednich mebli i dodatków. W zależności od tego jaki styl jest bliższy naszemu sercu, w takim będziemy czuć się najlepiej. Nowoczesny minimalizm, prowansalska klasyka czy modny ostatnio surowy vintage? Aranżacje wnętrz powinny być odzwierciedleniem osobowości i temperamentu ich mieszkańców. Obecnie swój ponowny rozkwit przeżywa polskie wzornictwo. Na rynku dostępnych jest coraz więcej mebli wykonanych ręcznie. Stojący w rogu pokoju fotel czy ciekawa lampa o niepowtarzalnym wyglądzie z pewnością dodadzą charakteru naszemu wnętrzu.

Pokaż kim jesteś

Pomimo kanonu podstawowych zasad warto pokusić się o własne eksperymenty z doborem kolorów i ekspozycją sprzętów użytkowych. W dziale Porad Wnętrzarskich prezentujemy Państwu przykładowe propozycje aranżacji wnętrz mając nadzieję, że zainspirują Was podczas planowania wystroju wymarzonych mieszkań. W dziale tym na bieżąco będą publikowane nowe porady przygotowane przez specjalizujące się w projektowaniu wnętrz firmy. Osoby nie dysponujące czasem na projektowanie własnych aranżacji mogą też indywidualnie skorzystać z porady specjalisty, który doradzi jak sprawić, aby wymarzone mieszkanie było niepowtarzalne. Na rynku dostępna jest możliwość przygotowania kompleksowego projektu aranżacji wnętrz lub jedynie spotkania z doradcą, który umiejętnie i fachowo pokieruje Państwa samodzielnymi realizacjami. W tym celu przygotowaliśmy program partnerski z firmami specjalizującymi się w aranżacjach wnętrz. Firmy te są zlokalizowane na terenie całego kraju, w tym głównie w miastach, w których zostały zrealizowane inwestycje JHM DEVELOPMENT. Dzięki temu dla naszych Klientów firmy specjalizujące się w projektowaniu wnętrz lub doradztwie przygotowały specjalne rabaty. Więcej informacji na ten temat można uzyskać u naszych handlowców lub bezpośrednio w siedzibach naszych partnerów: