Podsumowanie marca w działalności JHM DEVELOPMENT S.A. - JHM Development
Zadzwoń i zamieszkaj
tel. 46 833 95 89

Podsumowanie marca w działalności JHM DEVELOPMENT S.A.

JHM DEVELOPMENT S.A. zamyka kwartał wynikiem 93 sprzedanych i 114 przekazanych lokali mieszkalnych. Liczba lokali sprzedanych jest zbliżona do roku ubiegłego, podczas gdy liczba przekazań jest 2,4 razy wyższa niż wynik analogicznego okresu roku ubiegłego.

Jednocześnie spółka rozpoczęła sprzedaż nowych projektów: w Zakopanem, w Koninie oraz
w Żyrardowie. Tym samym oferta spółki powiększyła się o ponad 400 lokali, których oddanie do użytkowania planowane jest na lata 2019-2020.

Aktualnie JHM DEVELOPMENT S.A. jest w trakcie realizacji nowych inwestycji w Zakopanem, Koninie, Skierniewicach, Żyrardowie, Łowiczu oraz Brzezinach k/Łodzi. Spośród obecnie prowadzonych inwestycji na końcowym etapie znajdują się: IV etap „Os. Na Wzgórzu" w Brzezinach k/Łodzi oraz II etap „Os. Okrzejówka" w Żyrardowie. Stan zaawansowania wszystkich aktualnie prowadzonych inwestycji obrazuje poniższy wykres.

 

 

W marcu br. spółka JHM DEVELOPMENT oddała do użytkowania inwestycję przy ul. Kopernika 15A
w Skierniewicach. Jest to czterokondygnacyjny obiekt wyposażony w cichobieżne windy oraz podziemną halę garażową. Dotychczas w budynku sprzedanych zostało ponad 80% lokali.

Również w marcu spółka JHM DEVELOPMENT rozpoczęła przedsprzedaż lokali w dwóch budynkach realizowanych w ramach III etapu budowy Osiedla Diamentowego w Koninie. Umowę na realizację tej inwestycji spółka podpisała w lutym br. Generalnym Wykonawcą jest MIRBUD S.A. W ramach III etapu osiedla powstaną 122 lokale mieszkalne oraz 32 garaże wbudowane.

Kolejną inwestycją, w której przedsprzedaż mieszkań rozpoczęto w bieżącym roku jest budynek nr 3, realizowany w ramach III etapu Osiedla Okrzejówka w Żyrardowie. W budynku do dyspozycji kupujących będzie 70 lokali mieszkalnych oraz 16 indywidualnych garaży wbudowanych.

Na skutek trudnej kondycji finansowej i związanego z tym ryzyka niewywiązania się z terminów umownych generalnego wykonawcy II i III etapu Osiedla Okrzejówka w Żyrardowie - Korporacji Budowlanej DOM, JHM DEVELOPMENT S.A. odstąpiła od umowy na generalne wykonawstwo tych dwóch budynków przejmując funkcje Generalnego Wykonawcy. W rezultacie prace budowlane przebiegają  zgodnie z planem, a zaistniałe okoliczności nie wpłyną na wywiązanie się z umów sprzedaży w zakresie przeniesienia własności lokali.

Na koniec marca sprzedaż na II etapie Osiedla Okrzejówka wyniosła 85% lokali, a przedsprzedaż na III etapie - 25%.

Trzeci projekt, którego przedsprzedaż rozpoczęła się w bieżącym miesiącu to Apartamenty Zakopiańskie, położone w spokojnej części miasta Zakopane. Inwestycja obejmuje realizację 241 apartamentów i lokali usługowych wraz z zapleczem rekreacyjno-turystycznym. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2020. Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Prace budowlane na wszystkich realizowanych inwestycjach przebiegają zgodnie z planem.

 

Ogółem wyniki sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych dla wszystkich inwestycji przedstawiają się następująco:

 

 

SPRZEDAŻ
(zawarte umowy deweloperskie
i przedwstępne netto dotyczące sprzedaży
lokali mieszkalnych i usługowych)

PRZEKAZANIA
(lokale mieszkalne
i usługowe ujęte
w przychodach)

    MARZEC 2018r 26 lokali 39 lokali
    NARASTAJĄCO 2018r 93 lokale 114 lokali
Liczba zawartych umów deweloperskich i przedwstępnych dotyczących sprzedaży lokali mieszkalnych i  usługowych na koniec marca 2018r. (umowy nieujęte w przychodach): 204
© JHM DEVELOPMENT S.A. ul. Unii Europejskiej 18, 96-100 Skierniewice, tel: 46 833 95 89, E-mail: sekretariat@jhmdevelopment.pl, NIP: 8361812427

projekt i realizacja: Agencja Interaktywna PROPERIS | CMS FlexiWeb