Rekordowa sprzedaż mieszkań JHM DEVELOPMENT S.A. w I półroczu 2017 - JHM Development
Zadzwoń i zamieszkaj
tel. 46 833 95 89

Rekordowa sprzedaż mieszkań JHM DEVELOPMENT S.A. w I półroczu 2017


  • W I półroczu 2017r. Spółka sprzedała 152 mieszkania. Liczba umów przedwstępnych i deweloperskich wyniosła 148.
  • Wzrost liczby sprzedanych lokali mieszkalnych o 144% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.
  • Planowane rozpoczęcie nowych projektów w Skierniewicach, w Zakopanem, w Koninie oraz w Łowiczu jeszcze w 2017r.

I półrocze JHM DEVELOPMENT S.A. zamyka z rekordowym wynikiem sprzedaży: 152 lokale mieszkalne. Jest to najlepszy wyniki w historii działalności Spółki. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku Spółka sprzedała o 144% więcej mieszkań. Dodatkowo na koniec czerwca kontraktacja (zawarte umowy przedwstępne oraz deweloperskie) wyniosła 148 mieszkań. Wyniki za pierwsze półrocze potwierdzają zapowiedź Zarządu odnośnie planowanej sprzedaży 300 lokali mieszkalnych na koniec 2017r.  
 
„Wynik, który wypracowaliśmy w I półroczu jest historycznym osiągnięciem. Jest to zdecydowanie najlepsze półrocze od początku działalności Spółki.” – podkreśla Regina Biskupska, prezes Zarządu JHM DEVELOPMENT S.A.
 
Na wynik sprzedaży w I półroczu wpływ miały inwestycje oddane do użytkowania  na koniec zeszłego roku, to jest inwestycja w Koninie (licząca 144 mieszkania) oraz w Łowiczu (25 mieszkań), ale przede wszystkim - zgodnie z zapowiedziami Zarządu – tak dobry wynik uwarunkowany był rozpoczęciem przekazań i sprzedaży mieszkań w nowej inwestycji w Katowicach – w Osiedlu „Twoja Dolina”. I etap realizacji projektu obejmował wybudowanie 205 mieszkań i lokali usługowych. Spółka uzyskała pozwolenie na użytkowanie obiektu w marcu br., a ogromne zainteresowanie tą lokalizacją wpłynęło na tak dobry wynik.

„W I półroczu podpisaliśmy również dwie znaczące do dalszego rozwoju spółki umowy. Pierwszą na zakup działki w Bydgoszczy, a drugą na finansowanie inwestycji w Zakopanem. Mogę obiecać, że będziemy kontynuowali realizację kolejnych rentownych projektów.”   – stwierdza pani prezes.
 
PLANY INWESTYCYJNE
 
Sółka JHM DEVELOPMENT realizuje obecnie pięć projektów deweloperskich, z czego w tym roku przekazane do użytkowania zostaną dwa: w Łowiczu – Bonifraterska (licząca 25 mieszkań) oraz w


Rumii – II etap „Osiedla Królewskiego” (237 mieszkań).  Przychody ze sprzedaży lokali w tych inwestycjach przełożą się przede wszystkim na wyniki Spółki w tym i w kolejnym roku.   
Na rok 2018 zaplanowane jest zakończenie czterech niewielkich projektów deweloperskich w Skierniewicach (35 mieszkań), w Żyrardowie (34 mieszkania), w Brzezinach k. Łodzi (56 mieszkań) oraz w Łowiczu (30 mieszkań). Poziom przedsprzedaży mieszkań w tych projektach Spółka ocenia jako satysfakcjonujący.

W II półroczu deweloper rozpocznie realizację kolejnych znaczących inwestycji: w Skierniewicach oraz w Zakopanem.  Inwestycja w Skierniewicach powstaje pod nazwą „Apartamenty Reymonta” i obejmuje realizację 212 lokali mieszkalnych i usługowych w samym centrum miasta. Przedsprzedaż mieszkań w ramach projektu została rozpoczęta, a inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kupujących.
 
Przedsięwzięcie w Zakopanem to kontynuacja strategii Spółki obejmującej realizacje obiektów apartamentowych w miejscowościach o dużym potencjale turystycznym. W ramach projektu powstanie ponad 220 wykończonych „pod klucz” apartamentów wraz z zapleczem turystycznym. Sprzedaż apartamentów w ramach tego projektu rozpocznie się już w III kwartale br.

Spółka przygotowuje również dużą inwestycję w Bydgoszczy. „Nowe Osiedle powstanie w centrum miasta, bezpośrednio nad Brdą. W ramach projektu powstaną trzy budynki o zróżnicowanej zabudowie i bardzo nowoczesnej architekturze. Rozpoczęcie realizacji przewidywane jest na przełomie lat 2017/2018.” – mówi o projekcie Prezes Regina Biskupska.  „Ponadto prowadzimy rozmowy dotyczące zakupu kolejnych gruntów inwestycyjnych. Uważnie przyglądamy się rynkom i poszukujemy nieruchomości przede wszystkim w Trójmieście i w Warszawie”.- kontynuuje Prezes Zarządu JHM DEVELOPMENT S.A.

Spółka oczekuje, że wysoki popyt na lokale, nabywanych zwłaszcza w celach inwestycyjnych, umożliwi osiągnięcie wysokiego poziomu sprzedaży jeszcze w tym roku. „Podejmowane przez nas działania zakładają,  systematyczny rozwój i ciągłość sprzedaży w najbliższych latach oraz utrzymanie szerokiej oferty dla każdego lokalnego rynku, na którym działa Spółka.  Jednocześnie bardzo dobra kondycja finansowa Spółki umożliwia realizację kolejnych dużych projektów deweloperskich. Niesłabnące  zainteresowanie naszymi mieszkaniami oraz rozpoczęte i prowadzone zgodnie z harmonogramem inwestycje – pozwalają mi patrzeć z optymizmem na realizację naszych celów. Jestem przekonana, że rok 2017 zakończymy zgodnie z zapowiedziami – 300 sprzedanych mieszkań.” –  podsumowuje Regina Biskupska, Prezes Zarządu JHM DEVELOPMENT S.A.

© JHM DEVELOPMENT S.A. ul. Unii Europejskiej 18, 96-100 Skierniewice, tel: 46 833 95 89, E-mail: sekretariat@jhmdevelopment.pl, NIP: 8361812427

projekt i realizacja: Agencja Interaktywna PROPERIS | CMS FlexiWeb