Szanowni Państwo, Szanowni Akcjonariusze, - JHM Development
Zadzwoń i zamieszkaj
tel. 46 833 95 89

Szanowni Państwo, Szanowni Akcjonariusze,

W imieniu Zarządu JHM DEVELOPMENT S.A. przekazuję Państwu raport za III Q 2016 roku z działalności Grupy Kapitałowej JHM DEVELOPMENT oraz wyniki jednostkowe Spółki dominującej. Korzystając z okazji, chciałabym również przedstawić Państwu sytuację Spółki oraz nasze plany.

Prezentowane w raporcie wyniki sprzedaży mogą wydawać się niesatysfakcjonujące ponieważ dotyczą inwestycji zrealizowanych w ubiegłych latach, gdzie poziom sprzedaży często przekroczył 90%.

Znaczny wzrost przychodów przewidujemy w ostatnim kwartale bieżącego roku. Do końca roku oddamy kolejny etap inwestycji „Osiedla Diamentowego” w Koninie i budynek mieszkalny przy
ul. Medycznej w Łowiczu. Projekty te cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na atrakcyjne formy architektoniczne oraz bardzo dobre lokalizacje. W Koninie, gdzie realizujemy wieloetapowy projekt, w oddanym już I etapie Osiedla  poziom sprzedaży mieszkań przekroczył 96%, a w obecnie realizowanym II etapie zawarliśmy umowy dla ponad 40% mieszkań. W Łowiczu przedsprzedaż jest na poziomie niemal 65% lokali.  Zakończenie tych dwóch inwestycji, a tym samym możliwość zawierania umów notarialnych przeniesienia własności, spowoduje znaczny wzrost sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Równocześnie trwa przedsprzedaż mieszkań w inwestycjach, które zakończymy  w pierwszej połowie 2017 roku. I etap Osiedla „Twoja Dolina” w Katowicach oraz II etap Osiedla „Królewskiego” w Rumi.  Osiedle „Twoja Dolina” jest pierwszym naszym projektem w jednej z największych aglomeracji miejskich w Polsce. Doskonała lokalizacja przy kompleksie parkowo-leśnym w Dolinie Trzech Stawów, a jednocześnie położenie w centrum miasta, to ogromne atuty projektu. Na chwilę obecną zawarto umowy deweloperskie dla blisko 20% mieszkań, co jest satysfakcjonujące na tym etapie budowy. Doświadczenie, które obecnie nabywamy na rynku katowickim, na pewno posłuży nam przy realizacji kolejnych inwestycji w dużych miastach.

Dotychczasowa działalność Spółki realizowana była w miastach średniej wielkości. W związku ze zmianą strategii rozwoju, oraz mając na uwadze przyszłe projekty deweloperskie, rozważamy zakup działek budowlanych w kolejnych dużych aglomeracjach miejskich, co z pewnością da Spółce możliwość dynamicznego zwiększenia poziomu sprzedaży.

W bieżącym roku planowane jest również rozpoczęcie kolejnych etapów inwestycji w miastach,  których działamy od lat i jesteśmy uznanym deweloperem. Mam na myśli Skierniewice, Żyrardów, Brzeziny koło Łodzi, gdzie Spółka zrealizowała już projekty.

Spółka MARYWILSKA 44 Sp. z o.o. działająca w segmencie wynajmu powierzchni komercyjnej wypracowała satysfakcjonujące wyniki wpływające na dobrą rentowność grupy.

Zarząd spółki MARYWILSKA 44 dokonał szeregu inwestycji mających na celu obniżenie kosztów eksploatacji Centrum m. in. wymiana dotychczasowego oświetlenia wewnętrznego w budynku na oświetlenie LED. Przyczyniło się to do obniżki kosztów energii elektrycznej.

Prowadzone są działania marketingowe mające na celu zwiększenie rozpoznawalności Centrum i tym samym wzrost liczby osób odwiedzających. Ma to przełożyć się na obroty wynajmujących lokale, a w konsekwencji na stabilizację przychodów Centrum. Dobrą sytuację finansową Spółki potwierdza fakt przedłużenia umów z większością najemców lokali na kolejne 5 lat. Zapewnia to stabilność poziomu przychodów Spółki w kolejnych latach.

Spółka MARYWILSKA 44 konsekwentnie dąży do dalszej rozbudowy Centrum Handlowego. Wodny Park Handlowy Marywilska 44, to projekt, który wpłynie na wzrost rozwoju Spółki. W związku z tym, że komercjalizowany obiekt znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie CH Marywilska 44, Park Handlowy zdywersyfikuje istniejącą ofertę modową, proponując artykuły dla domu, zapewniając strefę rekreacyjno-sportową, a także możliwość realizacji hobby.  Nowe Centrum przyjmie formę jednokondygnacyjnej bryły z wydzielonymi nowoczesnymi i wielofunkcyjnymi przestrzeniami. Obiekt ten będzie oferował 12 tys. m2 powierzchni handlowej i rekreacyjnej na jednym poziomie. Spółka posiada już prawomocne pozwolenie na budowę. Planowane otwarcie Wodnego Parku Handlowego Marywilska 44 to przełom września i października 2017 roku.

Na początku br. nastąpiła zmiana najemcy pawilonu handlowego zarządzanego w ramach Spółki JHM 1 Sp. z o.o.  położonego w Starachowicach o powierzchni około 4 500 m2. Nowy najemca z branży „Dom i Ogród” prowadzi działalność w ramach sieci handlowej Bricomarché. Współpracę z najemcą oceniamy pozytywnie i mamy nadzieję, że na pozostałe ponad 9 lat trwania umowy będzie układała się równie dobrze.

Centrum Handlowe Janowo w Rumi zarządzane przez Spółkę JHM 2 Sp. z o.o. działa od ponad roku. Poziom wynajętej powierzchni użytkowej przekroczył 93%. Największym  najemcą Centrum jest właściciel sieci handlowej Biedronka - Jeronimo Martins Polska. Pozostali najemcy, to usługodawcy
z branż „Zdrowie” i „Fitness”.

Podsumowując, ostatni kwartał tego roku przyniesie istotną poprawę poziomu sprzedaży
w segmencie mieszkaniowym ze względu na stopniowe oddawanie nowych inwestycji. W segmencie komercyjnym liczymy na dalszą poprawę rentowności i znaczny wzrost przychodów w przyszłym roku.

Mogę Państwa zapewnić, że ostatni kwartał bieżącego roku zamkniemy z wynikami zdecydowanie lepszymi od poprzednich, a nowe projekty i strategia rozwoju przyczynią się do zwiększenia przychodów dla całej grupy, co będzie zauważalne  już w pierwszym półroczu 2017r.

Dziękuję Państwu za dotychczasowe zaufanie jakim nas obdarzyliście.


Z wyrazami szacunku

Prezes Zarządu

Regina Biskupska

© JHM DEVELOPMENT S.A. ul. Unii Europejskiej 18, 96-100 Skierniewice, tel: 46 833 95 89, E-mail: sekretariat@jhmdevelopment.pl, NIP: 8361812427

projekt i realizacja: Agencja Interaktywna PROPERIS | CMS FlexiWeb